ISIC

Międzynarodowa legitymacja studencka

ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Dzięki niej uzyskujesz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w Polsce i zagranicą. Jeśli chcesz może być także kartą zawierającą ubezpieczenie.
 

 

ZAPEWNIA ZNIŻKI!

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 4700 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.

W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje legitymację ISIC jak lokalną legitymację studencką.

POTWIERDZA STATUS STUDENTA!

ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około 5 milionów osób z ponad 120 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.

ZAWIERA UBEZPIECZENIE

Następstw nieszczęśliwych wypadków za zagranicą - 20 000 zł oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej - 60 000 EUR. Jest możliwość ubezpieczenia się także w zakresie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie wyczynowego uprawiania sportu.

KTO MOŻE NABYĆ KARTĘ ISIC?

ISIC przysługuje studentom studiów stacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12 roku życia.

JAK DŁUGO JEST WAŻNA?

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy od momentu wystawienia (legitymacje ważne są edycjami wrzesień  - grudzień np. 01/09/2016 - 31/12/2017).

RODZAJE KARTY ISIC:

I. ISIC BEZ UBEZPIECZENIA

Już za 24 zł możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

II. ISIC Z UBEZPIECZENIEM

Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Sam zdecyduj jaki pakiet potrzebujesz. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń

1. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) tylko w Polsce – cena karty 59 zł

2. ISIC z ubezpieczeniem Kosztów Leczenia w Polsce dla obcokrajowców – suma ubezpieczenia 10 000 EUR

3. ISIC z ubezpieczeniem Kosztów Leczenia w Polsce dla obcokrajowców – suma ubezpieczenia 30 000 EUR

4. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) w Polsce i zagranicą oraz kosztów leczenia (60 000 EUR) zagranicą. Ubezpieczenie nie obowiązuje na terenie USA, Kanady Australii i Japonii – cena karty 79 zł

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie w zakresie:

  • uprawiania sportów ekstremalnych i odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (dopłata 30 zł do ceny karty)
  • ubezpieczenia na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii (dopłata 90 zł do ceny karty)
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego (SU 30 000 PLN) oraz sprzętu sportowego (SU 10 000 PLN) - dopłata (dopłata 15 zł)
  • rozszerzenia NNW na terenie RP (dopłata 25 zł)
  • rozszerzenie o choroby tropikalne (dopłata 20 zł)

WAŻNE!

Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.